V týdnu od 10. do 14. září se zúčastnilo 63 šesťáků a šest pedagogů tradičního adaptačního kurzu v kempu na Řásné. Týdenní program vyplnily hry, soutěže a kvízy, kde každý mohl uplatnit své znalosti a dovednosti a být tak svému týmu přínosem. Děti se seznámily i s novými činnostmi; střílely ze vzduchovky, střílely z luku, pracovaly s buzolou, hrály softbal či ringo. Nechyběly noční hry včetně obávaného, leč očekávaného „bobříka odvahy“. Právě tento večer byla obloha plná hvězd a jejich pozorování uprostřed poklidné ztemnělé přírody přineslo dětem úplně nový zážitek. Také se hodně zpívalo a hrálo. Poslední večer se uskutečnila krátká divadélka, v nichž jednotlivá družstva předvedla dramatizaci jednoduchých písniček. Celý pobyt probíhal v příjemné atmosféře, děti poznaly své paní třídní učitelky a ty se naopak dozvěděly mnohé o nich. Navíc přálo počasí, a tak se všechny aktivity mohly uskutečnit pěkně venku. Škoda jen, že vše tak rychle uteklo.

Fotogalerie (celkem 365 fotografií)