Většina žáků z 8. C se v letošním školním roce podílela na projektech Příběhy našich sousedů a Zmizelí sousedé v Třešti. 9. června se za odměnu vydali do Jihlavy. Začínali únikovkou, hráli ji tři týmy. Dva hráli hru Hodina smrti (útěk z temného sklepa duševně narušeného sériového vraha) a jeden tým hru Disident, kde bylo úkolem využít nepozornosti příslušníků StB a do 60 minut se dostat na svobodu.

Po obědové pauze je čekal program v Muzeu Vysočina – Kam horník nemůže, tam nastrčí permoníka.  Zde se žáci seznámili s informacemi o těžbě a zpracování stříbrných rud na Jihlavsku ve 13. a 14. století. Mohli si i sami vyzkoušet tvrdou práci horníka v této době a mnoho dalších zajímavých aktivit. Fotogalerie