Projekt Znáš svoje město – bývalá židovská synagoga

V měsíci dubnu pokračovali páťáci v projektu Znáš svoje město. Tentokrát navštívili bývalou židovskou synagogu. Paní knihovnice Kateřina Brychtová jim podrobně vyprávěla o její historii – zejména o nesmírné utrpení Židů za druhé světové války. Děti velmi zaujaly namalované kamínky se jmény lidí, kteří válku nepřežili a většinou zahynuli v nacistických koncentračních táborech. Žáci si také zkusili napsat své jméno pomocí hebrejské abecedy. Zajímavé je, že se text píše zprava doleva. Po vyplnění pracovního listu s rozličnými úkoly, které se týkaly právě synagogy, se žáci přesunuli do městské knihovny. Zde pracovali na svém lapbooku o Třešti.
Projekt bude pokračovat v dalším měsíci, kdy si žáci připomenou tragické události, které se odehrály v našem městě před koncem války – 7.5.1945. Děkujeme paní Brychtové za přípravu celého projektu, který se prolíná s vyučovacím předmětem Vlastivěda. Fotografie