Dne 22.11.2018 proběhl na naší škole projektový den pro žáky Konverzace v anglickém jazyce 8. a 9.ročnku  s názvem Christmas All Around The World. Během pěti vyučovacích hodin se žáci seznámili se zvyky, které se v době Vánoc dodržují na různých místech světa. Sami si poté vymysleli svou vlastní zemi a její vánoční zvyky. V další části se dozvěděli o historii vánočních přání v anglicky mluvících zemích a měli možnost vyrobit si svá vlastní přáníčka. Vánoční atmosféru doplnilo i pečení lineckého cukroví, které bude společně s přáníčky prodáváno na školním jarmarku. Jelikož na tentýž den připadl jeden z nejvýznamnějších svátků americké kultury Thanksgiving, neopomněli jsem ani toto téma. Z pracovních listů se žáci dozvěděli mnohá historická fakta a na závěr napsali  dopis krocanovi smiley.