Čtvrťáci a naše hlavní město

Žáci čtvrtých tříd navštívili ve dnech 23. a 25. 4. 2019 hlavní město České republiky – Prahu. Po náročné cestě autobusem se přesunuli na Petřín, kde zavítali do zrcadlového bludiště. Pak už je čekala cesta krásnými petřínskými sady s úžasnými výhledy kolem ambasád a ministerstev k Pražskému hradu, kde se podívali na výměnu hradní stráže. Cesta pokračovala po hradních nádvořích k Chrámu svatého Víta a obelisku z mrákotínské žuly. Po starých zámeckých schodech došli ke Karlovu mostu a přes něj na Staroměstské náměstí. Zde si prohlédli opravený orloj Staroměstské radnice. Na Václavském náměstí děti prošly kolem známé sochy svatého Václava a krásně opravené budovy Národního muzea k hlavnímu nádraží na Florenci, kde na ně čekal autobus. Utahaní po celodenním pochodu, ale obohacení a šťastní se všichni vraceli domů.