se v úterý 30.dubna vydali žáci 4. ročníku ZŠ Třešť. Cílem projektu Nadace dřevo pro život bylo seznámit děti s trvale udržitelným hospodařením lesníků. Žáci se během dopoledne v lese seznámili s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznali dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojili do sázení nového lesa, předvedli si, jak se les vychovává a měří lesnickými přístroji a byli svědky těžby a opracování kmenů. Navazující druhá část projektu probíhala ve společnosti Kromospan CR, spol.s.r.o. Jihlava, kde se žáci seznámili s ekologickým využíváním a recyklací dřeva v dřevozpracujícím průmyslu. Na závěr akce si vymalovali své 3D stromy z OSB desek a odvezli si nejen dárečky ale především posílený vztah a respekt k lesnímu ekosystému.