Žáci třetích tříd se v dubnu zapojili do dvou akcí.
Nejprve se v rámci programu Prevence dětských úrazů zúčastnili besed na témata rizik a prevence úrazů ve škole, v domácnosti , ve volném čase či při sportu. Během tří hodin si povídali s lektorkami o správném chování chodců a cyklistů, používání ochranných pomůcek a nacvičili si poskytování první pomoci včetně komunikace s operátorkou zdravotnické záchranné služby. Tato akce, kterou hradí Kraj Vysočina, se dětem velmi líbila.
Stejnou radost měli všichni i z druhé akce, kterou si pro ně připravila paní Brychtová z městské knihovny. Tam se blíže seznámili s nejznámějším a nejdéle vycházejícím komiksem pro děti. Dozvěděli se, že Čtyřlístek už vychází 55 let. Mnozí už dlouho znají Myšpulína, Bobíka, Fifinku a Pinďu. Každému byla přidělena nějaká role a  tak si všichni zahráli v jednom příběhu. Potom se hledaly jednotlivé postavy podle jejich vlastností. Také se všichni ve skupinkách pokusili nakreslit obrázek Fifinky podle jednotlivých dílků.
Následovala šifrovací tabulka, s jejíž pomocí se všem podařilo vyluštit vzkaz. Posledním úkolem bylo najít v knihovně tři  Myšpulínovy vynálezy a zapamatovat si jejich jména.
Všem se nakonec povedlo najít APOBAB, CHRONOLET i VRTICHVOST 001.
Fotografie – prevence úrazů
Fotografie – Čtyřlístek