Dvojnásobné vítězství v Poháru rozhlasu

Na školní atletické soutěži Poháru rozhlasu dosahují žáci naší školy pravidelně výborné výsledky a opakovaně se jim daří postupovat do krajského finále tradiční školní soutěže, která letos zaznamenala již 51. ročník. V něm se družstvům starších žákyň a starších žáků poprvé podařilo zvítězit současně v rámci jedné kategorie.

Skvělé výsledky žáků naší školy doplnilo družstvo mladších žáků, které v konkurenci šestnácti škol obsadilo druhé místo o pouhých dvanáct bodů, mladší žákyně vybojovaly sedmé místo. Přes deštivé a chladné počasí předvedli žáci reprezentující naší školu skvělé výkony a zaslouženě vybojovali postup do krajského finále v Poháru rozhlasu, které se bude konat v Třebíči.

Nejlepším závodníkem v kategorii mladších žáků byl Vojtěch Novák, který vybojoval 1280 bodů (60 m 7,91 a skok daleký 480 cm). Jan Šlosr byl druhý v hodu míčkem (51,40 m) a Tomáš Píša třetí ve skoku vysokém (138 cm).

V kategorii starších žáků zaznamenal nejvíce bodů Filip Topinka (1361) za 519 cm v dálce a 155 cm ve skoku vysokém. Matěj Budek zvítězil v běhu na 60 m (7,87 s), Nikola Adámková doběhla druhá v běhu na 800 m (3:00 min), Tereza Petrová skončila třetí ve vrhu koulí (8,35 m)a Adriana Lexová byla třetí nejlepší ve skoku do dálky (416 cm).

Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme úspěšné vystoupení na krajském finále v Třebíči.