Ve dnech 12. – 19. 1. 2019 absolvovali žáci 7. ročníku tradiční lyžařský výcvikový kurz v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Kilometrová sjezdovka i běžecké tratě v blízkosti ubytování v penzionech Bowling a Kateřina i letos nabídly ideální podmínky pro všestranný výcvik. Žáci si osvojili dle svých preferencí buď základy carvingového lyžování (od izolovaného řezaného oblouku přes navazované oblouky až po komfortní carving), nebo smýkaného a řezaného oblouku na snowboardu. Všichni žáci byli zároveň seznámeni se základy klasické techniky i bruslení na běžkách. LVK splnil svůj účel – na konci kurzu byli schopni i úplní začátečníci samostatně sjíždět sjezdovku, bezpečně regulovat rychlost jízdy zavíráním oblouků, smykem nebo pluhem i absolvovat několikakilometrovou vyjížďku na běžkách k lyžařskému areálu U Kostela a na Lysečinskou boudu. U mnohých žáků se tak rozvinula záliba, kterou chtějí rozvíjet ve svém volném čase i v podmínkách naší Vysočiny.