Žáci devátého ročníku se zúčastnili online besed společnosti ČEZ promítaných pro třídu přes projektor. Pomocí moderního interaktivního televizní studia byl představen princip  jaderné elektrárny i obnovitelných  zdrojů energie. Dynamické exkurze trvaly hodinu a na žáky čekaly unikátní pokusy, praktické ukázky, zábavné soutěže a videa ze zákulisí nejstřeženějších míst jaderných elektráren. Odborný výklad obsahoval globální pohled na energetiku v současném světě, nutnost uvědomění si hodnoty energie a důležitosti jejího dostatku. Stručně byly představeny všechny typy zdrojů energetického mixu, jejich výhody i nevýhody a další ekologické, ekonomické i politické souvislosti energetiky. Součástí byla i soutěž o ceny, které byly žákům zaslány.