Parlamenťáci se setkali s vedením města

Zástupci školního parlamentu 1. i 2. stupně 26. 2. 2024 navštívili starostu města Vladislava Hynka a místostarostku Evu Požárovou. Pan starosta s paní místostarostkou děti přivítali v místním kině, protože nás bylo opravdu hodně. Zástupci města nám nejdříve přiblížili chod radnice. Žáky seznámili, jak funguje městská rada a zastupitelstvo, také jak probíhají volby. I „parlamenťáci“ měli možnost se představit a na základě diskuze jsme se seznámili s jednotlivými místními částmi – Bukovou, Čenkovem a Salavicemi. Také jsme probrali okolní obce, které mají svého starostu.
Poté se rozproudila debata, ve které měli žáci možnost sdělit připomínky k chodu města. Hodně jsme řešili cyklostezku, na které žáci upozorňovali na nedostatek laviček a košů. Také jsme se dozvěděli, že se bude rekonstruovat naše škola. Probrali jsme nápady, jak využít nebo zlepšit jednotlivá sportoviště (tartanový povrch, záměry se zimním stadionem a házenkářským hřištěm, workoutové hřiště naproti benzínové stanici). Dále někteří dojíždějící upozorňovali na nevyhovující časy autobusových spojů směr Růžená a Třeštice. Narazili jsme také na problém, který „parlamenťáci“ vnímají, a to jsou skupiny lidí pod vlivem alkoholu a drog na náměstí, především u prodejny Albert. Děti i někteří dospělí mají strach chodit okolo. Město to podle pana starosty řeší, s problémy by měl pomoci i kamerový systém.
Na následné pravidelné schůzce parlamentu žáci velmi pozitivně hodnotili setkání s představiteli města. Líbilo se jim, že si pan starosta jejich podněty zapisoval a že jim některé věci přiblížil a vysvětlil. Další schůzka se starostou se bude konat v měsíci dubnu. Fotografie