Páťáci v městské knihovně…

Ve čtvrtek 25.4. se žáci pátého ročníku vypravili do knihovny. Paní knihovnice pro ně připravily pestrý program, tentokrát zaměřený na padesáté výročí od vydání prvního čísla časopisu ČTYŘLÍSTEK. Děti si nejprve přečetly zajímavé informace o hlavních postavách a samotné historii časopisu, který přinesl radost i poučení několika generacím…Děti pak přiřazovaly správné vlastnosti postavičkám ze ČTYŘLÍSTKU, pracovaly ve skupinách, doplňovaly chybějící přísloví v textu, hledaly po celé knihovně karty s příslovími, vyluštily vzkaz pomocí šifrovací tabulky. Zkusily si také přečíst jeden z příběhů podle rolí. Nechyběla ani krátká sportovní hra na protažení. Děkujeme paní Brychtové za příjemně strávené dopoledne.