U žáků 7. B proběhl naučně zážitkový program nazvaný Včela a její smysl pro naše životy, který pro ně nachystali třídní učitelka Ivona Přechová, Kateřina Kodysová a Václav Vrátil, který je zároveň také včelař. Projektový den byl koncipován tak, aby se žáci dozvěděli co nejvíce informací o životě včel. Zažili si tzv. imaginaci, která sloužila k navození atmosféry a vtažení dětí do děje. Sedmáci sbírali a třídili informace, vytvářeli prezentace za tým královen, dělnic a trubců. Vyrobili si plakáty, které sloužily jako podklad pro veřejné prezentování ostatním dvěma týmům. Také měli možnost seznámit se s prací včelaře, jenž si připravil praktickou ukázku, jak se zpracovává med. A vše bylo doplněno i ochutnávkou perníčků a dvou typů medu. Viděly např. medomed, včelařský rámek, vyzkoušely si oblek včelaře atd. Celou akci také doprovázely hry na tzv. stmelování kolektivu. Vše doplňovaly pracovní listy, aby si žáci odnesli co nejvíce poznatků. V poslední fázi celého projektu si sami sedmáci připravili ukázku pro své mladší spolužáky ze 3. třídy. Měli nachystané hry, pracovní listy, prezentace, opět ochutnávku medů a mnoho dalšího.