Výlet třetích tříd na Červenou Lhotu

Ve čtvrtek 26.5. 2022 se žáci třetího ročníku vydali na zámek Červená Lhota. Hned po příjezdu zhlédli pohádkový program hudebně – divadelní skupiny Rybníkáři. Všichni herci dokonale zahráli, jak to chodí ve vodnické škole. Děti se také aktivně zapojovaly do celého představení – zpívaly písničky, tancovaly, učily se s vodníky přírodovědu i cizí jazyk…Celkem sdílely čtyři vodnické vyučovací hodiny i jejich neobvyklé přestávky s množstvím vody a ochutnávkou ryb či sušenek.

Druhou část výletu vyplnila téměř hodinová prohlídka zámku. Děti se dozvěděly o obyvatelích krásného zámku, jejich životech i tradicích. Připomněly si i pohádku Zlatovláska, která se zde v sedmdesátých letech minulého století natáčela. Každá třída obdržela plánek zámku, do kterého žáci průběžně lepili samolepky od paní průvodkyně.

Na konci výletu děti nakoupily pro sebe i své blízké upomínkové předměty. Výlet se vydařil i velmi krásnému jarnímu počasí. Fotogalerie