Žáci 1.A vydali na další cesty poznání okolního světa. Tentokrát se vypravili za vodou. Poznali její tři skupenství a obdivovali především krásu sněhových vloček. Ukázali si, jak funguje koloběh vody v přírodě. Poznávali také zimní krajinu a seznamovali se se zimními sporty. Další cesta vedla do dávné historie. Ve filmu viděli kost z dinosaura, která byla objevena v naší republice v roce 2003. Celý den se s dinosaury učili: kreslili je, počítali s nimi, řadili je podle velikosti, hledali k nim jejich stíny a zjišťovali rozdíly mezi nimi. Následující týden si povídali o koních a vyráběli je z papíru. Na koně došlo i v době, kdy se žáci dozvěděli, že rytíře nedělá zbroj, ale hlavně rytířské chování. Fotogalerie.