– výukový program v ZOO Jihlava pro páťáky…

V úterý 28.5.2019 se žáci pátého ročníku vydali do ZOO Jihlava. Ve dvou skupinách postupně prošli dvouhodinovým výukovým programem Zvířata v ohrožení.S pomocí paní lektorky nejprve společně vyvodili, co škodí naší planetě a jejím obyvatelům včetně člověka. Zopakovali si podnebné pásy a jejich charakteristické rysy. Putováním po kontinentech navštívili přirozená prostředí ohrožených zvířat z celého světa. Dozvěděli se, co konkrétní druhy ohrožuje a jakou roli v jejich ochraně hrají zoologické zahrady. Žáci nejprve pracovali s mapou, poté  ve skupinkách, kde  vytvořili společný plakát konkrétního ohroženého zvířete. Zajímavé bylo i krátké video vztahující se k danému tématu. Obě skupiny si také prohlédly samotnou zoologickou zahradu. K výukovému programu se žáci budou vracet v hodinách zeměpisu i přírodovědy.