12. knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

5. 10. žáci Základní školy Třešť, kteří navštěvují kroužky Íčko při DDM, navštívili již po 12. knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Cílem je seznámit žáky s produkcí 170 českých nakladatelství, seznámit se se zajímavými lidmi a vyzkoušet si rozhovory se známými i neznámými autory a umělci. V letošním roce jsme se zúčastnili představení knihy Život za První republiky a audioknihy  Buďme gentlemany Zdeňka Geista  a besedy s Radkem Malým, laureátem i porotcem ceny Jiřího Ortena.

Žáci se také chtějí zapojit do projektu Wikimedia Commons, což  je projekt Nadace Wikimedia, který slouží jako organizované centrální úložiště licenčně volných fotografií, videa, ilustrací, zvuků a dalšího multimediálního obsahu. Žáci by chtěli nafotit Třešť a tyto fotografie vložit na stránky, aby byly k dispozici pro všechny.