Dětský den ve druhých třídách

Na úterý 29.6.2021 byl pro děti z druhých tříd připraven Dětský den. Byla to malá oslava svátku všech dětí z počátku června, a také zakončení školního roku. Děti dostaly kartičky s 25 úkoly, které plnily v průběhu celého dopoledne. Soutěžilo se v běhu v holinách, skoku v pytli, skákání přes švihadlo…

Děti řešily zajímavé úlohy z matematiky – číselné řady, hru na obchod, poznávání geometrických obrazců a tvarů. Zkusily si bezchybně přečíst zajímavé jazykolamy, určovaly správný čas, poznávaly rostliny, zvířata…Zkoušely svůj postřeh v hledání rozdílů na dvou obrázcích, skládaly puzzle, modelovaly misku a písmena…Naučily se Kimovu hru, která výborně cvičí paměť, stavěly stavby z kostek, poznávaly podle hmatu předměty. Také určovaly sladkou, slanou a kyselou chuť v nápojích, ochutnávaly různé potraviny. Musely prokázat své znalosti v přírodovědném testu, a také poznat české pohádky. Zahrály si kuželky, trefovaly se míčem do koše…

Na každého čekala sladká odměna, a ti nejlepší z každé třídy obdrželi navíc i diplomy. Splnit všech 25 úkolů nebylo vůbec jednoduché, přesto se to několika dětem podařilo. Vše probíhalo na fotbalovém hřišti za pěkného letního počasí. Moc děkujeme třídě 5.C a paní učitelce Vendule Tůmové za pomoc při realizaci celého projektu. Všem přejeme krásné prázdniny…

Menu