Osmáci opět pátrají po Příbězích našich sousedů

V letošním roce se deset žáků z 8. C pod vedením paní učitelky Štumarové opět zapojí do projektu Paměti národa – Příběhy našich sousedů. Neotálejí a pamětníky už hledají.

V minulém roce žáci zpracovali dva příběhy – pana Fouse z Třeště a paní Pavlíčkové z Jihlavy. Život pamětnice okouzlil porotu a tým se svou nahrávkou a prezentací zvítězil. Na jejich práci a fotky ze závěrečné prezentace se můžete podívat na níže uvedených webových stránkách.

Pan Zdeněk Fous Příběhy našich sousedů – Jihlavsko
Paní Marie Pavlíčková Závěrečná prezentace v Brtnici

A jak to probíhalo?

V den soutěže se obě skupiny ráno setkaly v jazykové učebně Základní školy Třešť. Děti zdokonalovaly svá vystoupení a snažily se odstranit všechny nedostatky. Po 11. hodině se žáci s doprovodem paní učitelky Štumarové vydali na autobusové nádraží, kde nastoupili na autobus do Brtnice. Tam následně pilovali svá vystoupení do bezchybné podoby. V 1 hodinu se týmy přesunuly do zahrady brtnického Muzea Josefa Hoffmanna, kde se konala generálka, a potom už začal oficiální program.

Přestože byly všechny děti nervózní, zvládly výstup bravurně. Velkým překvapením bylo, když tým paní Pavlíčkové, který se skládal ze členů Kateřiny Stuchlíkové, Michala Gregora, Vojtěcha Pavlíčka, Matyáše Novotného a Tomáše Gregora, zvítězil.

Ačkoli druhá skupina nevyhrála, i tak zabojovala s příběhem pana Fouse, jehož život porotě převyprávěli Milan Králík, Radek Pustina, Natálie Černochová, Adriana Pízová a Kateřina Kozáková.

A jak to bude dál?

Do projektu Paměti národa – Příběhy našich sousedů se naše škola zapojí i letos. Kateřina Stuchlíková, Adriana Pízová, Natálie Černochová, Kateřina Kozáková, Radek Pustina, Milan Králík, Matyáš Novotný, Michal Gregor, Tomáš Gregor a Vojtěch Pavlíček se i letos stanou bojovníky za zachycení a zachování příběhů pamětníků, jejichž příběh života často mizí s jejich odchodem. A to by byla škoda.

Fotogalerie

Menu