V týdnu od 13. do 20. srpna proběhl ve Zvolenovicích tábor, jehož účastníci byli především členové divadelního souboru Třeštíci. Vedoucí, paní učitelky R. Kadlecová a Š. Smejkalová, p. učitel L. Vonka a paní vychovatelka M. Nováková připravili pro děti celotáborovou hru s názvem Mýty a legendy. V jednotlivých etapách se plnily rozličné úkoly, které prověřily znalosti, dovednosti, důvtip i fyzičku táborníků. Děti sestrojily hodiny, luštily různé šifry, předávaly tajné zprávy, také rýžovaly zlato a jezdily na lodích, což pro většinu z nich bylo něco úplně nového. Celá hra byla zakončena velkou tajnou hrou na způsob únikovek, v níž postupně odkrývaly kódy k zámkům, které je přivedly až k pokladu. Drobné soutěže, jež probíhaly vždy v podvečer byly určeny především pro pobavení. Hodně se sportovalo a také tvořilo. Řada dětí určitě potěšila maminky spoustou vlastnoručně vyrobených dárečků. A protože, jak již bylo zmíněno v úvodu, většina dětí patří k divadelnímu souboru, každý den se dramatizovalo. Týmy vždy ráno dostaly námět, který během dne ve volných chvílích zpracovaly jako divadelní scénku. Například legendu o Golemovi či o pražském orloji. Večer pak výsledek své práce předvedly ostatním týmům. Úroveň jednotlivých dramatizací byla pokaždé velmi vysoká a velice těžko se vybírala ta nejlepší. Pochvalu si „herci“ zasloužili hlavně za výbornou výslovnost a využití prostoru. Počasí nám přálo, a tak jsme strávili velice příjemný týden v přírodě. Jedničku s hvězdičkou si vysloužil i kuchař, pan J. Fiedler, který kromě chutné stravy značně pomohl i s mnohými technickými záležitostmi. Vše uteklo jako voda, a tak nám nezbývá, než se těšit zase na příští léto. Fotografie a videa

Menu