V pátek 3. března proběhl Základní škole v Třeštil 1. ročník akce Věda hrou. Otevřely se dveře všem zájemcům a nadšencům do světa vědy a techniky. Každý z účastníků si mohl vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to je prožít virtuální realitu. Děti i dospělí se dokázali přenést do nekonečného vesmíru, do hlubiny oceánu nebo se na čas proměnili v bubeníka. V učebnách informatiky si každý mohl vytvořit model, vytisknout si ho na 3D tiskárně a odnést domů jako suvenýr, nebo si mohl zkusit naprogramovat robota a zkontrolovat si jeho funkčnost. Manuálně zruční návštěvníci měli možnost navštívit dílny a vyrobit si tam dřevěný přívěsek na klíče. V dalších učebnách bylo možno spatřit    chrlení lávy ze sopky nebo vznik deště a blesků. Nechyběla ani možnost vyzkoušet si práci s mikroskopem, potrápit čichové buňky, sledovat pokusy s ohněm a elektrostatikou. Pro menší účastníky byla připravena výroba přáníček, malování přírodní hennou, pokusy s přírodními živly, výroba slizu nebo výuka v centru aktivit. V doplňkovém programu se všichni zájemci mohli podívat na výstavu retro hraček a pochutnat si na skvělých palačinkách, které si ale musel každý sám dozdobit, aby si je zasloužil.

Školou v rozmezí tří hodin prošlo více než 500 návštěvníků, pro které bylo připraveno celkem 15 „soutěžních“ stanovišť. Po splnění stanoveného počtu aktivit si více než 200 úspěšných účastníků doneslo domů diplom za aktivní účast. Všem, kteří našli cestu na tuto školní akci děkujeme za účast a těšíme se na další setkání v následujícím školním roce. Fotografie

Za organizátory Jakub Novotný – učitel informatiky

Menu