Třeštíci, tedy členové divadelního souboru, na konci roku vůbec nelenošili. Naopak – pustili se do úplně nového a značně náročného projektu. Rozhodli se totiž uskutečnit derniéru letošní pohádky O hrušce moudrosti v netradičním prostředí a navíc mimo Třešť. S myšlenkou zahrát si divadlo někde venku jsme koketovali už  hodně dlouho a od začátku nám bylo i jasné, kde by to mělo být. Zvolenovice byla jasná volba, neboť na této táborové základně se nám všem líbí a rádi se sem vracíme. Ale chvíli trvalo, než myšlenka dospěla k realizaci, neboť toto zajistit organizačně nebylo vůbec jednoduché.  Příprava zabrala spoustu času i práce. Naštěstí na naší straně stálo i počasí, byť nás celý den docela strašilo. A proto jsme moc rádi, že se vše podařilo dle našich představ,  pohádku s písničkami, které otextoval p. Fiedler a zhudebnil p. uč. Vonka, ve Zvolenovicích shlédlo přibližně sedmdesát lidí. Tak trochu doufáme, že se tento prvotní počin stane počátkem každoroční tradice.

Někteří z aktérů po představení odjeli, někteří zůstali na celý víkend a pustili se do přípravy nové pohádky, která by měla mít premiéru před Vánoci. Fotografie

Mgr. Radana Kadlecová

Menu