Slavnostní prezentace projektu Příběhů našich sousedů

Dne 6. 4. proběhla v Telči v Panském dvoře závěrečná prezentace projektu Příběhů našich sousedů. Slavnostního odpoledne se zúčastnili školáci z Třeště, Nové Říše a Telče. Zpracovali příběhy pamětníků Jana Marka, Vladislava Veselého, Agáty Drevňákové, Marie Krajíčkové, Evy Melmukové Šašecí, Miloše Nevorala a Jaroslava Šimánka. Všichni se velmi snažili, nechybělo dojetí ani potlesk ze strany diváků i pamětníků. Naše týmy tam přijelo podpořit i vedení Města Třeště i Základní školy.  Porota ve složení Jan Coufal, Naďa Švihálková a Martin Ďásek, pochválila všechny týmy za své výkony a po náročném rozhodování vyhlásila první tři místa. Pomyslné zlato získali žáci z telčského gymnázia (natáčeli pana Veselého), na druhém místě se umístil náš tým ze ZŠ Třešť (příběh pana Šimánka) a třetí byl tým ze ZŠ Hradecká (životní osudy Agáty Drevňákové). Tento projekt je náročný v tom, že zahrnuje průřezově různá témata, které žáci musí zvládnout. Ať už je to znalost digitálních technologií, natočení, zpracování, dovedností v českém jazyce – z několikahodinového vyprávění sestavit scénář, životopis a závěrečnou prezentaci a to vše při správném vnímání historických událostí. Fotogalerie.

Na závěrečný večer se můžete podívat na www.youtube.com:

ZŠ Třešť : Jaroslav Šimánek – Příběhy našich sousedů

ZŠ Třešť: Miloš Nevoral – Příběhy našich sousedů

Soutěžní práce žáků – videoreportáž – si můžete prohlédnout zde.

Menu