Vyšívané pohádky – knihovnická lekce ve třetích třídách…

Ve čtvrtek 21.4. 2022 se žáci třetího ročníku vydali do městské knihovny. Paní Brychtová pro ně připravila knihovnickou lekci pod názvem Vyšívané pohádky. Stejný název má totiž kniha klasických českých pohádek, která vyšla v nakladatelství Albatros a její ilustrace jsou vlastně skutečnými vyšívanými obrazy. Děti si připomněly jednotlivé znaky pohádky, rozdělení pohádek na autorské a lidové.

Zopakovaly si nejen české autory – Boženu Němcovou, K.J. Erbena, ale poznaly také zahraniční spisovatele – H.CH. Andersena. Po knihovně byly rozmístěny rozličné rekvizity, které si děti měly zapamatovat a přiřadit je ke správné pohádce – např. koblížek, parohy, pilník, liška, atd…

Děti pracovaly ve skupinách a nakonec si tři z Vyšívaných pohádek společně převyprávěly. Fotogalerie.

Menu