Výukový program Mazlíčci v jihlavské ZOO pro 3. ročník

V pátek 17.6. 2022 jeli třeťáci do jihlavské ZOO, aby zhlédli výukový program Mazlíčci a také, aby si prohlédli celou zoologickou zahradu. Ve výukovém centru environmentální výchovy PODPOVRCH se dozvěděli mnoho nových a zajímavých informací o chovu domácích mazlíčků. Děti pracovaly také ve skupinách a podle instrukcí paní lektorky připravily vhodná obydlí pro ještěrku, zakrslého králíčka, morčátko či křečka.
Několik domácích mazlíčků si mohly dokonce i zblízka prohlédnout a pohladit si je. Paní lektorka potom zvířátka položila do klecí a terárií vytvořené jednotlivými skupinami.
Děti se na výukovém programu dozvěděly, že starat se o mazlíčky vyžaduje velkou píli, trpělivost a hlavně lásku ke zvířátkům. Na závěr dostal každý žák pracovní list k danému tématu. Fotogalerie

Menu